Vybavení ordinace

V ordinaci v Rudě nad Moravou Vás mile překvapí profesionální přístup zdravotní sestry a lékaře. Pro zkrácení čekací doby využíváme objednací systém. Investovali jsme do velmi kvalitního přístrojového a laboratorního vybavení. Vlastníme EKG přístroj a přístroj k měření domácího krevního tlaku, dále Coaguchek ke zjišťování krevní srážlivosti (INR) a QuikRead go přístroj k určení CRP (ukazatel zánětu). Pulzním oxymetrem můžeme objektivizovat množství kyslíku ve tkáních. Diabetikům nabízíme vyšetření přístrojem Quo-Test. Dokáže zjistit hodnotu glykovaného Hb (Hb1Ac) - tedy hodnotu cukru 3 měsíce zpět. Ve vlastnictví dále máme močový analyzátor Laura Smart.

TELEFON - je vybaven záznamníkem, kde nám můžete nechat vzkaz na čísle 583 236 339, pro nahrání požadavku na léky, využívejte dobu mimo ordinaci. Děkujeme!

EVIPA
EVIPA - v čekárně!

Při vstupu na Vás čeká elektronický systém evidence pacientů. K přihlášení použijte kartičku pojišťovny, občanský nebo řidičský průkaz, platební kartu, či jiný doklad. Jde o způsob, který nám dá o Vás hned vědět. Sestřička roztřídí pacienty, podle jejich požadavků, čekání je opět kratší! 

Quo-Lab
Quo - Test, firma Quickseal

Quo - Test je přístroj určený diabetikům. Umožňuje stanovení glykovaného hemoglobinu HbA1c (množství cukru v krevním barvivu v červených krvinkách za 3 měsíce zpět). Výsledek je znám do 4 minut přímo v ambulanci, tímto vyšetřením šetříme čas našich pacientů, není nutný žilní odběr odeslaný do laboratoře a druhá návštěva u nás. Je důležitý ke stanovení diagnózy cukrovky a monitorování její léčby.

Coagucheck
Coagucheck: měření krevní srážlivosti (INR, protrombinový čas), firma Roche

Antikoagulační léčbu (léky - warfarin, lawarin) vyžadují pacienti s fibrilací síní (arytmie), po cévní mozkové příhodě, s náhradou srdeční chlopně, při prevenci žilní nebo tepenné trombózy. Zařazení přenosného přístroje do naší ambulance umožňuje kvalitně a přesně stanovit hodnotu INR během několika desítek sekund, bez odeslání krve do laboratoře. Velmi důležitá je pravidelná kontrola srážlivosti krve (většinou za 4-6 týdnů), kvůli bezpečnosti léčby. Hodnoty INR ve většině případů udržujeme mezi 2-3. 

EKG
EKG 08 SD od firmy BTL

Moderní 12 svodový EKG přístroj slouží ke zjišťování poruch srdečního rytmu (arytmií), nemoci osrdečníku (perikardu), odhalování strukturálního postižení srdce a k diagnostice akutního infarktu myokardu nebo plicní embolie. EKG pravidelně natáčíme při preventivních a vstupních prohlídkách, předoperačních vyšetřeních, diabetikům a hypertonikům. V akutních případech pomáhá v rámci diferenciální diagnostiky bolestí na hrudi a dušností.

QuickRead
QiuckRead go: měří CRP (ukazatel zánětu)

Dalším přenosným přístrojem dokážeme rozlišit bakteriální nebo virový zánět a určit závažnost akutního horečnatého onemocnění, můžeme jej využívat i při bolestech břicha nebo revmatologických obtíží. Ve většině případů rozhodne o nasazení antibiotické terapie pacientovi. Vyšetření trvá několik desítek sekund, provádí se z kapky krve. Normální hodnota CRP je 5-10 mg/l.

Oxymter
Pulzní oxymetr  GO2 model 9570

Slouží ke stanovení množství kyslíku v červených krvinkách v lidském těle. Je bezbolestné a jde pouze o nasazení přístroje na prst ruky. Normální hodnota je 95-100 %. Saturaci měříme lidem s dušností. Vyšetření trvá několik vteřin.

BTL
BTL - (domácí 24 hod. měření krevního tlaku), firma BTL

Ve Vašem domácím prostředí naměříme hodnoty Vašeho krevního tlaku po celým 24 hodin! Získáme průměrně 40 měření. Přes den přístroj měří po 30 min., v noci po 1 hod. Do dotazníku uvádíte potíže, čas užití léčby, dobu spánku apod. Upravíme Vám léčbu dle naměřených hodnot. 

Laura Smart
Laura Smart - močový analyzátor

Přístroj Laura Smart do 1 minuty vyhodnotí složení Vaší moči. Odpadá subjektivní odečítání stupnice odstínů močových proužků. Měření je přesnější.