Vybavení ordinace

EVIPA - v čekárně ! 

Při vstupu na Vás čeká elektronický systém evidence pacientů. K přihlášení použijte kartičku pojišt'ovny, občanský nebo řidičský průkaz,  platební kartu, či jiný doklad. Jde o způsob, který nám dá o Vás hned vědět. Sestřička roztřídí pacienty, podle jejich požadavků, čekání je tudíž opět kratší ! 

Výsledek obrázku pro evipa jpg

Quo - Test, firma Quickseal

QUO-LABQuo - Test je přístroj určený diabetikům. Umožnuje stanovení glykovaného hemoglobinu HbA1c (množství cukru v krevním barvivu v červených krvinkách za 3 měsíce zpět). Výsledek je znám do 4 minut přímo v ambulanci, tímto vyšetřením šetříme čas našich pacientů, není nutný žilní odběr odeslaný do laboratoře a druhá návštěva u nás. Je důležitý ke stanovení diagnózy cukrovky a monitorování její léčby.

 

Coagucheck: měření krevní srážlivosti (INR, protrombinový čas), firma Roche

CoagucheckAntikoagulační léčbu (léky - warfarin, lawarin) vyžadují pacienti s fibrilací síní (arytmie),  po cévní mozkové příhodě, s náhradou srdeční chlopně, při prevenci žilní nebo tepenné trombózy. Zařazení přenosného  přístroje do naší ambulance umožňuje kvalitně a přesně stanovit hodnotu INR během několika desítek sekund, bez odeslání krve do laboratoře. Velmi důležitá je pravidelná kontrola srážlivosti krve (většinou 1x měsíčně), kvůli bezpečnosti léčby, výše uvedené léky činí krev méně srážlivou. Hodnoty INR se musí stále udržovat ve stanoveném terapeutickém rozmezí, které odpovídá konkrétní diagnóze každého pacienta, ve většině případů INR 2-3.  Péče o pacienty, kteří užívají antikoagulační léčbu, je v České republice v rukou praktických lékařů, hematologů, kardiologů, angiologů nebo internistů.

EKG 08 SD od firmy BTL

EKGModerní 12 svodový EKG přístroj slouží ke zjišt'ování poruch srdečního rytmu (arytmií), nemoci osrdečníku (perikardu), odhalování strukturálního postižení srdce a k diagnostice akutního infarktu myokardu nebo plicní embolie. EKG pravidelně natáčíme při preventivních a vstupních prohlídkách, předoperačních vyšetřeních, diabetikům a hypertonikům. V akutních případech pomáhá v rámci diferenciální diagnostiky bolestí na hrudi a dušností.


QiuckRead go: měří  CRP (ukazatel zánětu), firma Roche

QuickreadDalším přenosným přístrojem dokážeme rozlišit bakteriální nebo virový zánět a určit závažnost akutního horečnatého onemocnění, můžeme jej využívat i při bolestech břicha nebo revmatologických obtíží. Ve většině případů rozhodne o nasazení antibiotické terapie pacientovi. Vyšetření trvá několik desítek sekund, provádí se z kapky krve.  Normální hodnota CRP je 5-10 mg/l.


Pulzní oxymetr  GO2 model 9570

Pulzní oxymetrSlouží ke stanovení množství kyslíku v červených krvinkách v lidském těle. Je bezbolestné a jde pouze o  nasazení přístroje na prst ruky. Normální hodnota je 95-100 %. Saturaci měříme lidem s dušností. Vyšetření trvá několik vteřin.

 

 

 

BTL - AMBP (domácí 24 hod. meření krevního tlaku), firma BTL

BTL ABPMVe Vašem domácím prostředí naměříme hodnoty Vašeho krevního tlaku po celým 24 hodin ! Získáme průměrně 40 měření. Přes den přístroj měří po 30 min, v noci po 1 hod.  Do dotazníku uvádíte potíže, čas užití léčby, dobu spánku apod. Upravíme Vám léčbu dle naměřených hodnot. 

 

 

 

Laura Smart - močový analyzátor 

Laura Smart_1Další novinkou je zakoupení močového analyzátoru Laura Smart, do 1 minuty vyhodnotí složení Vaší moči. Odpadá subjektivní odečítání stupnice odstínů močových proužků. Měření je přesnější. 

 

 

Aktuality / Napíšeme Vám léky / 14.9.2020

Již očkujeme proti chřipce  ! 

 

Ruda nad Moravou:  dovolená 25.9.2020 - zastupuje Dr.Kudláček.

Na vyšetření se předem prosím objednejte, mějte roušku, udržujte rozestupy 1,5 metru.

Využívejte náš mail, telefon, záznamník 24 hodin denně, nechte nám vzkaz, zavoláme zpět  ! 

Bohutín:  na vyšetření se předem prosím objednejte, mějte roušku, udržujte rozestupy 1,5 metru.

Odběry krve :  10. a 24.9, 8. a 22.10, 12. a 26.11 a 10.12.

 

V  našich ordinacích se můžete setkat s MUDr.Kolčavou, mladým praktickým lékařem ze Zvole, jež získává specializovanou způsobilost na našem pracovišti.

Očkujeme proti zápalu plic pro pacienty nad 65 let zdarma !

Dovolujeme si Vám oznámit, že naše ambulance získala akreditaci pro specializační vzdělávávání, interní kmen a kmen všeobecného praktického lékařství od Ministerstva zdravotnictví  a licenci pro výkon soukromé praxe od České lékařské komory.

 

Na webu - ke stažení - informace pro pacienty - GDPR - ochrana osobních údajů.

S elektronizací receptů (RP) se nám otvírá nová možnost zasílání RP smskou nebo mailem Vám domů.

Možnosti vyzvednutí RP:  preferujeme formu SMS na Váš telefon, funguje na všechny typy mobilních telefonů, nebo zaslání mailu. Požadavek vyřídíme do 2-3 dnů.

Při příchodu do naší ambulance Vás uvítá elektronický systém evidence pacientů ! Čtěte více na : vybavení ordinace !

Telefon  v ambulanci v Rudě nad Moravou disponuje záznamníkem, na který můžete i mimo ordinační dobu nahrát svůj vzkaz - požadavek na léky si rádi poslechneme a vyřídíme. 

Z důvodu zachování kvality péče upozorňujeme, že registrujeme pacienty pouze po vzájemné dohodě !

 

// číst více

Změna ordinačních hodin / 14.9.2020

Již očkujeme proti chřipce  ! 

Ruda nad Moravou:  dovolená 25.9.2020 - zastupuje Dr.Kudláček.

Na vyšetření se předem prosím objednejte, mějte roušku, udržujte rozestupy 1,5 metru.

Využívejte náš mail, telefon, záznamník 24 hodin denně, nechte nám vzkaz, zavoláme zpět  ! 

Bohutín:  na vyšetření se předem prosím objednejte, mějte roušku, udržujte rozestupy 1,5 metru.

Odběry krve :  10. a 24.9, 8. a 22.10, 12. a 26.11 a 10.12.

 

// číst více

Rychlý kontakt

MUDr. Jiří Prachař
Adresa: Linhartova 303, 789 63
Ruda nad Moravou, IČO 01087754


Telefon: 583 236 339 se záznamníkem pro nahrátí požadavků pro recepty i mimo ordinační dobu. 

napsatleky@gmail.com

MUDr. Jiří Prachař
Adresa: Bohutín 145, 789 62
Telefon: 724 382 064

napsatleky@gmail.com

 

(C) MUDr. Jiří Prachař 2013
Všechna práva vyhrazena

Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.