Provoz

Vážení  pacienti,

dovolte Vás touto cestou  informovat  o provozu v ambulanci v Rudě. Věnujte prosím pozornost charakteru ordinačních hodin. Denně ordinujeme od 7:30 - 12:30,  v úterý však od 12:00 - 18:00 hodin. Pro objednané pacienty jsou vyhrazeny hodiny denně od 10:00 - 12:30, v úterý  od 13:00 - 18:00 hodin. Ranní hodiny jsou určeny akutním pacientům – teploty, bolesti, změření tlaku, napsání léků apod., kdy v případě potřeby odesíláme k dalšímu vyšetření do nemocnice, nebo ke specialistům, případně odebereme krev, provedeme výtěry na kultivaci a citlivost (pondělí, středa, pátek). Je zaveden objednávací systém, který by měl zkrátit  Vaší čekací dobu. Objednávat se je možné osobně nebo telefonicky (583 236 339). V objednací době bude objednaný pacient upřednostněn. Po dohodě lze však objednat pacienta k napsání léků, změření tlaku, i akutně nemocného.

Na objednání provádíme tyto výkony:

  • odběry krve - pondělí, středa, pátek (indikované lékařem)
  • akutní vyšetření, preventivní lékařské prohlídky 
  • prohlídky do zaměstnání - zdravotní způsobilosti
  • diabetologickou poradnu pro nekomplikované diabetiky
  • vyšetření - řidičské průkazy, zbrojní průkazy
  • předoperační vyšetření některých pacientů
  • vydávání průkazu do potravinářství
  • vypsání zpráv pro OSSZ (příspěvky, důchody...)
  • návštěvní služba
  • konzultace laboratorních i jiných vyšetření

Čekárna je vybavena poštovní schránkou, do které je možné vhazovat ambulantní kontrolní zprávy od specialistů, propouštěcí zprávy – pokud z nich pro nás  nevyplývají další povinnosti (odběry, kontrola tlaku, pulzu apod.)  Tam je možné vhazovat lístky s Vašimi požadavky na recepty (pravidelně užívané  léky,  inkontineční pomůcky apod.) Léky vám napíšeme do 2-3 dnů, stejně tak je možné si psát na adresu napsatleky@gmail.com

Již vlastníme EKG přístroj a přístroj na CRP ( z kapky krve z prstu rozlišíme bakteriální nebo virovou nákazu - usnadňuje rozhodnutí o antibiotické léčbě). V naší ambulanci najdete také přístroj k zjišťování srážlivosti krve (INR) – Coagucheck. Hodnotí léčbu warfarinem. Dále vlastníme pulzní oxymetr - ke zjištování množství kyslíku v těle. Vyšetření trvá několik vteřin a provádí se nasazením přístroje na prst ruky. Diabetikům stanovujeme hodnotu cukru 3 měsíce zpět (Hb1Ac) z 1 kapky krve, doposud možné jen vyšetřením v laboratoři. Posledními pořízenými novinkami jsou přístroje - močový analyzátor Laura Smart a přístroj na ambulantní monitorování krevního tlaku (měří krevní tlak v domácím prostředí). Věříme,  že s uvedenými změnami budete spokojeni. Z důvodu zachování kvality péče upozorňujeme, že registrujeme pacienty pouze od dětských praktických lékařů. 

Vaše zdraví je naší starostí.

MUDr. Jiří Prachař 

Změna ordinačních hodin / 4.11.2019

Ruda nad Moravou: ordinujeme 23.12.2019  pouze 8:00 - 10:00 hodin, 27.12.2019 neordinujeme, 30.12.2019 ordinujeme 8:00 - 11:30  hodin a 31.12.2019 neordinujeme.

 
Bohutín:  neordinujeme 2.12.2019.
Odběry krve - 24.10., 7.11., 21.11., 5.12. a 12.12.

 

 

 

 

 

 

 

// číst více

Aktuality / Napíšeme Vám léky / 17.10.2019

Konečně máme vakcíny a očkujeme proti chřipce ! 

Očkujeme proti zápalu plic pro pacienty nad 65 let zdarma !

Dovolujeme si Vám oznámit, že naše ambulance získala akreditaci pro specializační vzdělávávání, interní kmen a kmen všeobecného praktického lékařství od Ministerstva zdravotnictví  a licenci pro výkon soukromé praxe od České lékařské komory.

 

Na webu - ke stažení - informace pro pacienty - GDPR - ochrana osobních údajů.

S elektronizací receptů (RP) se nám otvírá nová možnost zasílání RP smskou nebo mailem Vám domů.

Možnosti vyzvednutí RP:  preferujeme formu SMS na Váš telefon, funguje na všechny typy mobilních telefonů, nebo zaslání mailu. Požadavek vyřídíme do 2-3 dnů.

Při příchodu do naší ambulance Vás uvítá nový elektronický systém evidence pacientů ! Čtěte více na : vybavení ordinace !

Telefon  v ambulanci v Rudě nad Moravou disponuje záznamníkem, na který můžete mimo ordinační dobu nahrát svůj vzkaz - požadavek na léky si rádi poslechneme a vyřídíme. 

Z důvodu zachování kvality péče upozorňujeme, že registrujeme pacienty pouze od dětských praktických lékařů !

 

// číst více

Rychlý kontakt

MUDr. Jiří Prachař
Adresa: Linhartova 303, 789 63
Ruda nad Moravou, IČO 01087754

napsatleky@gmail.com
Telefon: 583 236 339 se záznamníkem pro nahrátí požadavků pro recepty i mimo ordinační dobu. 

MUDr. Jiří Prachař
Adresa: Bohutín 145, 789 62
Telefon: 724 382 064

 

(C) MUDr. Jiří Prachař 2013
Všechna práva vyhrazena

Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.